پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

تنبلی: مهم ترین دلیل عدم موفقیت

اگر بخواهیم تمامی دلایل عدم موفقیت را در یک کلمه عنوان کنیم آن کلمه تنبلی است.

تنبلی یکی از قطعات بسیار ناهمگون در راه رسیدن به اهداف است. انسان تنبل نه به درد خود می خورد نه به درد جامعه. در واقع انسان تنبل هم خود را از بین می برد و هم زحمات دیگران را ضایع می کند.

اگر تمامی قوانین موفقیت را بدانید و عمل کنید و اگر ذهن شما از مثبت اندیش ترین ذهنهای جهان باشد، در صورت سهل انگاری به هیچ کجا نخواهید رسید.

اما منشا تنبلی چیست؟ چرا بعضی افراد در تمامی کارهای خود مسامحه و امروز و فردا می کنند و در مقابل افرادی هستند که به محض گرفتن تصمیم، شروع به کار می کنند و تا به سرانجام نرسانند از پا نمی نشینند.

بارها افراد بسیار تنبلی را دیده ام که در مقطعی از زندگی خود چنان انسان قوی و پرکاری می شوند که تا قبل از آن هیچ کس نمی توانست تصور کند.

چرا انسان دچار سستی و کسلی می شود؟

انگیزه!!! تنها دلیل تنبلی و سستی افراد نداشتن انگیزه است و به اعتقاد من تنبلی هیچ دلیلی به جز نداشتن انگیزه ندارد.

انگیزه چیست؟

این کلمه انگیزه چیست که مدام داشتن آن به ما یادآوری می شود و در همه حال این کلمه را می شنویم.

داشتن انگیزه برای کاری با داشتن اهداف بلند مدت بسیار متفاوت است. شاید شما اهداف بلند مدت خود را می دانید اما باز در انجام کارهای خود مسامحه می کنید.

انگیزه همان لذتی است که پس از نجام کار نصیبتان می شود و افرادی که می توانند این لذت را یشاپیش احساس کنند، هرگز دچار سستی و تنبلی نخواهند شد ود رمقابل افرادی که به جای درک لذت های پس از انجام کار، فقط به رنج های حین کار توجه می کنند، سست و تنبل هستند.

تنها تفاوت افراد پرکار و پرانرژی با افراد سست و تنبل فقط در همین است. هر انسانی اگر به لذت های پس از انجام کار بیندیشد پر کار و پر انرژی خواهد شد. اما برخی افراد هستند که عادت دارند فقط به رنج های حین انجام کار توجه کنند. اینها در طبقه افراد سست و تنبل جای می گیرند.

اگر مدام به سختی های کار توجه کنید، ذهن شما در پیشبرد اهدافتان یاریتان نخواهد کرد و در مقابل اگر آن دسته از چیزهایی را که پس از انجام کار به دست می آورید تصور کنیدبی شک پرانرژی خواهید شد.

وقتی صبح هنگام از خود بپرسید که امروز باید چه سختی هایی را تحمل کنم، پیشاپیش انرژی خود را هدر داده اید.

بیایید از هم اکنون هرکس از شما سوال کرد که به کجا می روید بگویید می روم به دنبال خوشبختی. از امروز کلماتی همچون بدبختی و گرفتاری را از قاموس لغات خود حذف کنید. با خود عهد ببندید هرگز از اینگونه کلمات استفاده نکنید.

وقتی می گویند باید نگاهمان را تغییر دهیم دقیقا یعنی به جای دیدن رنج های حین کار، لذت های آن را درک کنیم.


برگرفته از کتاب «از هیچ تا همه چیز» نوشته رضا قربانی

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

Go to top