پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

دوازده واژه‌ای که نباید به همسرتان بگویید مطلب ویژه

شاید شما هم به این نتیجه رسیده باشید که «حرف»، درد زیادی دارد. بسیاری از انسان‌ها نمی‌دانند حرف‌هایشان چه تاثیرات مخربی بر روحیه اطرافیان دارد و خیلی راحت هر آنچه می‌خواهند را به زبان می‌آورند و اصلا هم برایشان مهم نیست چه ضربه‌ای به طرف وارد کرده‌اند.

 انسان‌ها با همین کلمات به هم قول می‌دهند، به یکدیگر عشق می‌ورزند و به هم محبت می‌کنند. چرا باید از حرف و کلمات در جهت آزردن یکدیگر استفاده کنیم؟ چرا وقتی می‌توان با حرف‌های خوب شخصیت یک انسان را تقویت کرد و موجب پیشرفت او شد، از آن برای تخریب شخصیت انسان‌ها و اطرافیان استفاده می‌کنیم؟ در میان زوج‌ها استفاده غلط از واژه‌ها بسیار رواج دارد.

بسیاری از آن‌ها نمی‌دانند به مرور زندگی خود و روحیه طرف را نابود می‌کنند و برخی واژه یا عبارت‌های تلخ را به طور مکرر تکرار می‌کنند. انسان‌ها شاید این کلمات را فراموش کنند، اما تاثیرات روحی آن را فراموش نمی‌کنند. زخم بعضی حرف‌ها حتی پس از عذرخواهی نیز ترمیم نمی‌شود. متاسفانه انسان نمی‌تواند لحظه‌های سخت خود را به راحتی فراموش کند.
برای همین است که بعضی از آدم‌ها حتی سال‌ها بعد خاطره حرف زشتی که به او گفته‌اید را برایتان تعریف می‌کنند و متوجه می‌شوید تا چه اندازه این حرف برایشان سنگین بوده که تاکنون در دل نگه داشته‌اند.
در اینجا ۱۲ واژه یا عبارت بسیار ساده را نام برده‌ایم که تقاضا داریم هرگز به همسر یا فرد موردعلاقه خود نگویید.
-در زندگی زناشویی نباید از واژه «هرگز» در مقابل همسر خود استفاده کنید. وقتی همسر شما می‌خواهد کاری انجام دهد این واژه را استفاده نکنید زیرا موجب برانگیخته شدن حس ناامیدی در او می‌شود.
-«همیشه» یکی از واژه‌های خطرناک زندگی زناشویی است. وقتی این واژه را به کار می‌گیرید گویا به طور غیر مستقیم به طرف می‌گوید او همیشه کار اشتباه انجام می‌دهد و این شما هستید که درست فکر می‌کنید و تصمیم می‌گیرید. همیشه بار «همه» یا «هیچ» دارد. از آن پرهیز کنید.
-تنفر به طور ذاتی بار منفی دارد. «تنفر» کلمه بسیار سنگینی است. زخم واژه بسیار عمیقی است. بسیاری از زن و شوهر‌ها از این واژه برای کارهای یکدیگر استفاده می‌کنند. در واقع از سنگینی این واژه سواستفاده می‌کنند تا خواسته‌های خود را به طرف مقابل تحمیل کند. اما این کار علاوه بر اینکه غیر اخلاقی است، ناراحتی‌های عمیقی در روحیه طرف هم ایجاد می‌کند.
-با تکرار واژه «چاق» در گوش همسر خود، او لاغر نمی‌شود. به جای استفاده از این واژه منفی که بار تمسخرآمیز دارد به او کمک کنید با ورزش و رژیم لاغر شود. برخی فکر می‌کنند اینقدر این را می‌گویم تا به خودت بیایی و لاغر شوی. اما این طور نمی‌شود. فقط به او لطمه روحی وارد می‌کنید.
-احمق و گُنگ خطاب کردن یا توهین به شعور طرف مقابل به هیچ عنوان ایده خوبی نیست. به طور کلی مسخره کردن دیگران بسیار غیراخلاقی است. اما زن و شوهر‌ها باید بیشتر مراقب باشند تا به شعور و سطح درک یکدیگر توهین نکنند. در ضمن، اگر آن‌ها خنگ و گنگ و احمق بوده‌اند که با شما ازدواج نمی‌کردند!
-با گفتن واژه تنبل نمی‌توانید کسی را مجبور کنید که زرنگ شود. تکرار این واژه باعث می‌شود طرف خودش هم باور کند تنبل است و اوضاع از آنچه بوده وخیم‌تر هم خواهد شد.
-از تو یاد گرفته... اگر فرزند شما کاری انجام می‌دهد که اعصاب شما را به هم می‌ریزد و اصلا تحمل آن را ندارید، فورا انگشت اتهام به سمت همسر خود دراز نکنید که او این کار‌ها را از تو یاد گرفته است.
-این زشت یا بی‌ارزش است! آیا شده برای کسی کار خوبی انجام دهید و او در عوض تشکر، کاری انجام دهد که موجب ناراحتی شما بشود؟ شاید شما از دست‌پخت یا زیورآلات او خوشتان نیاید اما دلیلی ندارد برای خالی کردن حرص خود با او رفتاری زننده داشته باشید. همیشه تشکر و احترام گذاشتن به آدم‌ها نتیجه بهتر دارد. دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.
-این مشکل من نیست. هنگامی که با کسی ازدواج می‌کنید مشکلات او، مشکلات شما می‌شود و برعکس. ازدواج یعنی شراکت در همه چیز. به جای اینکه خود را از مشکلات همسر خود دور کنید باید به او کمک کنید تا آن‌ها را هر چه سریع‌تر برطرف کند. گفتن اینکه این مشکل من نیست هیچ مفهومی ندارد و نتیجه‌ای جز سرد شدن رابطه در انتظار شما نخواهد بود.
-عجله کن! هیچ کس دوست ندارد این واژه را بشنود. تقریبا همه می‌دانیم وقتی دیر شده است باید عجله کنیم و همه تلاش خود را در این راستا انجام می‌دهید. بنابراین تکرار این واژه فقط باعث استرس و ایجاد فضای منفی می‌شود.
-ترکت می‌کنم! زن و شوهر‌ها هنگامی که عصبانی هستند و کنترل اعصاب خود را از دست می‌دهند واژه‌های زشتی به یکدیگر می‌گویند و در خلال آن‌ها شاید از عبارت بسیار سنگین ترکت خواهم کرد یا طلاق هم استفاده کنند. اگر واقعا نمی‌خواهید با فردی نامزدی یا ازدواج خود را ادامه دهید به جای تهدید واقعا این مساله را در جوی آرام مطرح کنید و از او بخواهید شما را ترک کند.

منبع: جام جم آنلاین

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

Go to top