پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

قدرت افکار و اندیشه های ما

افكار و اندیشه‌های‌ ما و عبارات‌ یا كلماتی‌ كه‌ بر زبان‌ جاری‌ می‌سازیم‌، از نیروی‌ عظیمی‌ برخوردارند.اگر بخواهیم‌ در زندگی‌ خود فرد موفقی‌ باشیم‌ و به‌ نتایج‌ مفیدی‌ دست‌ یابیم‌، باید الگوی‌ تفكر و گفتارمان‌ را تغییر داده‌ و آنها را مثبت‌ كنیم‌.

آیا مایلید گفت‌وگوی‌ درونی‌ خود را به‌ عبارات‌ تاكیدی‌ مثبت‌ تغییر دهید؟ بد نیست‌ بدانید هر موقع‌ كه‌ فكری‌ در سرتان‌ است‌ و هر زمانی‌ كه‌ سخنی‌ به‌ زبان‌ می‌آورید، در واقع‌ به‌ گفتن‌ عبارات‌ تاكیدی‌ مشغول‌ هستید. تكرار یك‌ عبارت‌ تاكیدی‌ مثبت‌ و یا منفی‌، نقطه‌ آغاز است‌ و راه‌ را برای‌ دگرگونی‌ باز می‌كند.

به‌ عنوان‌ مثال‌ به‌ ضمیر ناخودآگاهتان‌ می‌گویید:«من‌ مسئولیت‌پذیرم‌»یا «من‌ از زندگی‌ خسته‌ شده‌ام‌».وقتی‌ عبارات‌ تاكیدی‌ را به‌ كار می‌برید، در واقع‌ به‌ از بین‌رفتن‌ برخی‌ چیزها از زندگی‌ یا به‌ آفرینش‌ برخی‌ چیزهای‌ تازه‌ در زندگی‌تان‌ كمك‌ می‌كنید;پس‌ بهتر است‌ عادت‌ كنید این‌ جملات‌ و عبارات‌ را به‌ شیوه‌ مثبت‌ به‌ كار ببرید، تا آنچه‌ می‌آفرینید سلامتی‌، شادمانی‌، موفقیت‌ و سعادتمندی‌ باشد.

كلماتی‌ كه‌ در عبارات‌ تاكیدی‌ به‌ كار می‌روند نیز باید مثبت‌ باشند.اگر بگوییم‌:«دیگر نمی‌خواهم‌ مریض‌ باشم‌»، ضمیر ناخودآگاه‌ ما بیشتر كلمه‌ مریض‌ را می‌شنود كه‌ یك‌ كلمه‌ منفی‌ است‌.آنچه‌ كه‌ بهتر است‌ بگوییم‌ این‌ است‌:«من‌ به‌طور شگفت‌آوری‌ احساس‌ سلامتی‌ می‌كنم‌»یا «من‌ نور سلامتی‌ و نشاط را می‌بینم‌ كه‌ از من‌ ساطع‌ می‌شود».

ضمیر ناخودآگاه‌ انسان‌ خیلی‌ روراست‌ و بی‌پرده‌ است‌.هیچ‌گونه‌ تكلف‌ و پیچیدگی‌ ندارد و هر آنچه‌ را كه‌ می‌شنود انجام‌ می‌دهد.اگر چیزی‌ در زندگی‌تان‌ وجود دارد كه‌ آن‌ را نمی‌خواهید، یكی‌ از سریع‌ترین‌ روش‌ها برای‌ رها كردن‌ آن‌ این‌ است‌ كه‌ آن‌ را با عشق‌ و محبت‌ متبرك‌ ساخته‌ و رهایش‌ كنید و بگویید:«با دعای‌ خیر برای‌ تو رهایت‌ می‌سازم‌ و اجازه‌ می‌دهم‌ كه‌ بروی‌».این‌ عبارت‌ در مورد انسان‌ها، موقعیت‌ها و جنبه‌های‌ مختلف‌ زندگی‌ بسیار موثر واقع‌ می‌شود و حتی‌ می‌توانید عادات‌ ناپسند خود را با این‌ عبارت‌ تاكیدی‌ ترك‌ كنید.

«لوئیز هی‌»می‌گوید كه‌ یكی‌ از مراجعانش‌ با همین‌ عبارت‌ تاكیدی‌ ساده‌، پس‌ از چند هفته‌، كشیدن‌ سیگار را برای‌ همیشه‌ ترك‌ كرد.

● آنچه‌ را كه‌ می‌خواهید، سفارش‌ بدهید

وقتی‌ برای‌ اولین‌بار یك‌ عبارت‌ تاكیدی‌ را به‌ زبان‌ می‌آورید، ممكن‌ است‌ حقیقی‌ به‌ نظر نرسد، ولی‌ به‌ خاطر داشته‌ باشید، تكرار عبارات‌ تاكیدی‌ همانند كاشتن‌ دانه‌های‌ گیاه‌ در زمین‌ است‌.وقتی‌ شما دانه‌ای‌ را در زمین‌ می‌كارید، روز بعد یك‌ گیاه‌ كامل‌ نمی‌روید.باید زمان‌ معینی‌ سپری‌ شود تا موقع‌ رشد دانه‌ برسد.همچنان‌ كه‌ به‌ گفتن‌ عبارات‌ تاكیدی‌ ادامه‌ می‌دهید و آماده‌ می‌شوید تا آنچه‌ را كه‌ نمی‌خواهید رها سازید، به‌ تدریج‌ می‌بینید كه‌ آن‌ها به‌ حقیقت‌ می‌پیوندند و راه‌های‌ تازه‌ای‌ پیش‌ روی‌ شما گشوده‌ می‌شود.گاهی‌ هم‌ ممكن‌ است‌ اتفاق‌ شگفت‌آوری‌ روی‌ دهد و یكی‌ از دوستان‌ شما از راه‌ رسیده‌ و بگوید:«آیا تاكنون‌ این‌ها را امتحان‌ كرده‌اید؟»و در این‌ هنگام‌ است‌ كه‌ به‌ مرحله‌ بعدی‌ موفقیت‌ خود رهنمون‌ می‌شوید و از امكانات‌ موجود خود كمك‌ می‌گیرید.

عبارت‌ تاكیدی‌ خود را همیشه‌ به‌ زمان‌ حال‌ بگویید.می‌توانید آن‌ها را به‌ صورت‌ آواز بخوانید تا بارها و بارها در ذهنتان‌ تكرار شده‌ و ملكه‌ ذهنتان‌ شوند.به‌ خاطر داشته‌ باشید كه‌ نمی‌توانید با عبارات‌ تاكیدی‌ خود، روی‌ اعمال‌ افراد دیگر تاثیر بگذارید.شما از قدرت‌ ذهنی‌ و معنوی‌ دیگران‌ آگاه‌ نیستید و حق‌ ندارید در فرایند زندگی‌ دیگران‌ دخالت‌ كنید;همانطور كه‌ مطمئنا دوست‌ ندارید با شما چنین‌ كاری‌ بكنند.پس‌ بهتر است‌ تنها به‌ اصلاح‌ خود بپردازید و برای‌ دیگران‌ فقط دعا كنید.البته‌ به‌ یاد داشته‌ باشید كه‌ این‌ نكته‌ با امر به‌ معروف‌ و نهی‌ از منكر، كه‌ در دین‌ ما سفارش‌ شده‌ است‌، منافاتی‌ ندارد;چرا كه‌ در امر به‌ معروف‌ و نهی‌ از منكر دیگر نمی‌ایستیم‌ تا ببینیم‌ تغییری‌ صورت‌ گرفته‌ است‌ یا خیر، بلكه‌ می‌گوییم‌ و می‌رویم‌.

گفتن‌ عبارات‌ تاكیدی‌ همانند سفارش‌ غذا دادن‌ به‌ آشپزخانه‌ كائنات‌ است‌ وقتی‌ به‌ یك‌ رستوران‌ می‌روید و پیشخدمت‌ می‌آید و دستور غذا را از شما می‌گیرد، شما وی‌ را تا آشپزخانه‌ دنبال‌ نمی‌كنید تا ببینید آیا آشپز فهرست‌ غذای‌ شما را می‌بیند یا این‌ كه‌ او چگونه‌ غذا درست‌ می‌كند.بلكه‌ راحت‌ روی‌ صندلی‌تان‌ می‌نشینید و آب‌، نان‌، ماست‌ و...را میل‌ كرده‌ و یا با دوستتان‌ صحبت‌ می‌كنید و مطمئن‌ هستید به‌ محض‌ این‌ كه‌ غذایتان‌ آماده‌ شد، آن‌ را برایتان‌ می‌آورند.وقتی‌ سفارش‌ خود را به‌ آشپزخانه‌ كائنات‌ می‌دهیم‌ نیز، بهتر است‌ در آرامش‌ كامل‌ به‌ زندگی‌ طبیعی‌ خود ادامه‌ دهیم‌ و مطمئن‌ باشیم‌ كه‌ درخواست‌ ما در حال‌ آماده‌ شدن‌ است‌.حال‌ اگر غذایتان‌ را بیاورند و مشاهده‌ كنید كه‌ غذای‌ سفارشی‌ شما نیست‌، اگر اعتمادبه‌نفس‌ داشته‌ باشید، آن‌ را برمی‌گردانید و می‌گویید:«خیلی‌ متشكرم‌، ولی‌ این‌ سفارش‌ من‌ نیست‌، آنچه‌ من‌ می‌خواهم‌ این‌ است‌...»بله‌ ممكن‌ است‌ در سفارش‌دادن‌ غذا دقت‌ كافی‌ نكرده‌ باشیم‌ و در این‌ زمان‌ فقط كافی‌ است‌ با دقت‌ بیشتر و روشن‌تر از قبل‌ سفارش‌ دهیم‌.

یكی‌ از شیوه‌هایی‌ كه‌ موجب‌ می‌شود فرایند زندگی‌ برایتان‌ به‌ طور مثبت‌ جلوه‌ كند، این‌ است‌ كه‌ حقایق‌ و اعتقادات‌ فردی‌ خود را با صدای‌ بلند بگویید.بیایید افكار و عقایدی‌ را كه‌ شما را محدود می‌كند و از رسیدن‌ به‌ جنبه‌های‌ مثبت‌ زندگی‌ بازمی‌دارد، دور بریزید.

عبارات‌ تاكیدی‌ زیر برای‌ ایجاد تغییرات‌ مثبت‌ بسیار موثرند و وضعیت‌ شما را سروسامان‌ می‌دهند:

▪ هر آنچه‌ را كه‌ باید بدانم‌، برایم‌ آشكار می‌شود.

▪ هر آنچه‌ را كه‌ نیاز دارم‌، در زمان‌ و مكان‌ مناسب‌ و به‌ شیوه‌ای‌ نیكو به‌ نزدم‌ می‌آید.

▪ من‌ سالم‌ و تندرست‌ و سرشار از انرژی‌ هستم‌.

▪ هر كجا باشم‌ كامیاب‌ و توانگرم‌.

▪ مشتاقم‌ كه‌ دگرگون‌ شده‌ و رشد كنم‌.

▪ در جهان‌ هم‌، همه‌چیز مخلوق‌ خداوند می‌باشد و نیكوست‌.

▪ جملات‌ تاكیدی‌ مورد نیاز خود را روی‌ برگه‌های‌ كوچك‌ جداگانه‌ای‌ بنویسید و حداقل‌ به‌ مدت‌ ۳۰ شب‌، آنها را هر شب‌ مطالعه‌ كنید.دیری‌ نخواهد پایید كه‌ در خود نوعی‌ تغییر و دگرگونی‌ مثبت‌ احساس‌ می‌كنید و به‌ خواسته‌های‌ نیكوی‌ خود دست‌ می‌یابید.

 مجله خانواده

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top