پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

بزرگترین آرزوی عالم

بزرگترین آرزوی عالم

یکی بود یکی نبود. روزی روزگاری در روستای کوچکی در هندوستان زنی فقیر اما دین دار و با ایمان زندگی می کرد که ویشنو را به عنوان خداوند خود می پرستید. رب النوعی که عهده دار خلقت و آفرینش است. هر روز صبح قبل از هر کاری این زن فداکار و از خود گذشته در مقابل مجسمه ی ویشنو که در خانه داشت، مراسم پوجا را اجرا می کرد. به آن مجسمه گل، میوه و رایحه های دلپذیر هدیه می کرد و سپس آن را می شست و به آن لباس می پوشاند و زیر لب سرود های حاکی از عشق و شکر گزاری زمزمه می کرد. هر بار که این مراسم را در مقابل مجسمه ی ویشنو اجرا می کرد قلبش آکنده از عشق و شگفتی می شد.

یک روز ویشنو که تحت تأثیر ایمان و خلوص این زن قرار گرفته بود. تصمیم گرفت خود را بر این زن ظاهر سازد. زن از این معجزه و از اینکه توانسته بود خداوند محبوب و معشوق خود را ببیند به وجد و سرور آمد و اشک شادی از گونه هایش سرازیر گشت.

ویشنو به این بنده مومن و خالص خود گفت:«تو با پرستش مدام و مستمر و پیگیرت مرا از خود راضی ساختی. تصمیم گرفتم به تو پاداشی بدهم. هر آرزویی داشته باشی من آن را برآورده خواهم کرد.»

زن به سختی می توانست آنچه را شنیده بود باور کند. چه بخت و اقبالی! خداوند می خواست آرزوی او را برآورده سازد. از خود پرسید:«چه آرزویی داشته باشم؟ ثروت، بچه های سالم، خانه مجلل و بزرگ، زیبایی همیشگی و ماندگار، کدام یک؟» چنان درگیر فکر کردن راجع به این که چه آرزویی داشته باشد،شد که فراموش کرد ویشنو مقابل او ایستاده و منتظر است آرزوی او را برآورده سازد.

با صدای لرزان گفت:«خداوندا! لطفاً وقت بیشتری به من بده تا راجع به آن فکر کنم. ظاهراً الان چیزی به ذهنم نمی رسد.» ویشنو پاسخ داد:«می توانی تا هر وقت که بخواهی فکر کنی.» سپس لبخندزنان به او پشت کرد و ناپدید شد.

زن حیران و سرگردان فکر می کرد و فکر می کرد. بایست چه انتخابی می کرد؟ چطور می توانست چنین تصمیم مهمی بگیرد. تصمیم گرفت با دوستانش مشورت کند تا بفهمد بهتر است چه آرزویی بکند؛ شاید دوستانش بهتر از او بدانند.

روز بعد همه ی دوستانش را دور هم جمع کرد وسوال را مطرح کرد.یگانه آرزویی که می توانست بکند چه بود؟ یکی از دوستانش با اصرار و پافشاری گفت؛« پول بخواه. اگر پول داشته باشی به هر چیز دیگری که بخواهی میرسی.»دوست دیگری بلافاصله مخالفت کرد و گفت:«پول خوب نیست. ثروت به چه درد نمی خورد اگر سلامت نباشی تا بتوانی از پولت لذت ببری؟ من می گویم از خدا تقاضای سلامتی بکن.»

یکی دیگر گفت:«سلامتی به اندازه ی کافی خوب نیست. از او طول عمر بخواه نه سلامتی. و دقیقاً بگو چند سال می خواهی زنده باشی.» شوهر این زن پرهیزگار و با ایمان که خودش خیلی دیندار و با ایمان نبود و درک درستی هم از مسائل معنوی و عرفانی نداشت، با لحنی آزرده گفت:«دوستانت همه احمق هستند.اگر خداوند به تو گفته بود می توانی یک آرزو داشته باشی چرا آن یک آرزویت این نباشد که تمام آرزویت برآورده نشود؟»

زن تمام مدت به حرف های دوستان و شوهرش گوش داد اما هیچ کدام از جواب ها او را راضی نکرد. هفته ها و ماه ها گذشت. زن پیوسته در این باره فکر می کرد که از ویشنو چه بخواهد. این درگیری فکری چنان آگاهی او را صرف خودش کرده بود که بدون اینکه متوجه شود یادش می رفت پرستش و عبادت هر روزه را در مقابل مجسمه ویشنو به جا آورد. چنان فکرش درگیر این سوال شده بود که دیگر از یاد برده بود که ویشنو را دوست دارد و به او عشق می ورزد. ذهنش مشغول این بود که از ویشنو چه بخواهد. دیری نپایید که به تدریج تمامی آن شادمانی و خوشبختی را که قبلاً در قلب خود احساس می کرد، و حتی عشقش نسبت به ویشنو را از دست داده بود.

بالاخره روزی رسید که زن احساس کرد آخرین شادی ها و خوشحالی ها از زندگی او رخت بر بسته اند. در حالی که وحشت کرده بود به زانو در آمد و دعا کرد:«آه ویشنو، به من کمک کن، تو به من قول داده بودی که یک آرزوی بزرگ مرا برآورده کنی. از من پرسیدی چه می خواهم اما من نمی توانم به این سوال جواب بدهم و دیگر نمی توانم راجع به هیچ چیز دیگری فکر کنم. لطفا به من بگو من چه آرزوی بکنم!»

ویشنو با تمام شکوه و جلالش در مقابل او ظاهر گشت و لبخند زنان گفت:« گمان میکردم دیگر از یاد برده ای که از من چیزی بخواهی. به نظر من، آنچه باید بخواهی این است که چطور می شود علی رغم تمامی داشته ها و نداشته ها و پایین وبالا و کم و زیاد زندگی،خوشبخت و خوشحال باشیم.» زن سرش را به علامت تعظیم فرو آورد و متوجه معرفت و روشن بینی نهفته در سخنان ویشنو شد. سپس همان کار را کرد که ویشنو از او خواسته بود. آرزوی خوشحالی و خوشبختی کرد و این هدیه و موهبت به او داده شد. از آن پس هر روز زندگی خود روی زمین را با احساس آرامش وشعف و شادمانی ژرف گذراند و علی رغم تمامی آنچه می گرفت یا نمی گرفت و داشت و نداشت، خوشحال و خوشبخت بود.

این بزرگترین آرزوی من برای شما خوانندگان عزیز است. این که به مانند این زن، خوشحالی و خوشبختی واقعی را همواره به یاد داشته باشید و هیچ گاه آن را فراموش نکنید. امیدوارم همواره در این لحظه و در تمامی لحظات دیگر زندگی خود طعم خوشحالی و خوشبختی واقعی را بچشید.  

               

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top