پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

راز آرامش واقعی

کشیش سوار هواپیما شد. کنفرانس تازه به پایان رسیده بود و او می رفت تا در کنفرانس دیگری شرکت کند؛ می رفت تا خلق خدا را هدایت کند و به سوی خدا بخواند و به رحمت الهی امیدوار سازد. در جای خویش قرار گرفت. اندکی گذشت، ابری آسمان را پوشانده بود، اما زیاد جدی به نظر نمی رسید. مسافران شادمان بودند که سفرشان به زودی شروع خواهد شد...

هواپیما از زمین برخاست. اندکی بعد، مسافران کمربندها را گشودند تا کمی بیاسایند. پاسی گذشت؛ همه در حال گفت و گو! و کشیش در دریای اندیشه غوطه ور که در جمع بعد چه چیزهایی باید بگوید و چگونه می تواند بر مردم تاثیر بگذارد. ناگاه چراغ بالای سرش روشن شد؛ "کمربندها را ببندید" همه با اکراه کمربندها را بستند؛ اما زیاد موضوع را جدی نگرفتند.

اندکی بعد، صدای ظریفی از بلندگو به گوش رسید:" فعلاً از نوشابه دادن معذوریم؛ طوفان در پیش است."

موجی از نگرانی ها به دل ها راه یافت، اما همان جا جا خوش کرد و در چهره ها نشانی ظاهر نشد. گویی همه می کوشیدند خود را آرام نشان دهند. باز هم کمی گذشت و صدای ظریف باز بلند شد:" با عرض پوزش فعلاً غذا سرو نمی شود، طوفان در راه است و احتمالاً  شدید است."

نگرانی، چون دریایی که بادی سهمگین به آن یورش برده باشد، از درون دل ها به چهره ها راه یافت و آثارش اندک اندک نمایان شد...

طوفان شروع شد؛ صاعقه درخشید، نعره ی رعد برخاست و صدای موتورهای هواپیما را در غرش خود محو و نابود ساخت؛ کشیش خوب به اطراف نگاه کرد؛ بعضی دست ها را برای دعا بالا برده بودند، اما سکوتی مرگبار بر تمام هواپیما سایه افکنده بود؛ طولی نکشید که هواپیما همانند چوب پنبه ای بر روی دریای خروشان بالا رفت و دوباره فرو افتاد، گویی هم اکنون به زمین برخورد می کند و از هم متلاشی می شود. کشیش نیز نگران شد؛ اضطراب به جانش چنگ انداخت؛ از آن همه که برای گفتن به مردم در ذهن اندوخته بود، هیچ چیزی باقی نماند؛ گویی حبابی بود که به نوک خاری ترکیده بود؛ پنداری خود کشیش هم به آنچه که می خواست بگوید ایمانی نداشت.

سعی کرد اضطراب را از خود دور کند؛ اما سودی نداشت. همه آشفته بودند و نگران این که آیا از این سفر جان به سلامت به در خواهند برد...؟!

نگاهی به دیگران انداخت؛ کسی نبود که نگران نباشد و به گونه ای  دست به دامن خدا نشده باشد.

ناگاه نگاهش به دختر بچه ای افتاد که آرام و بی صدا نشسته بود و کتابش را می خواند؛ یک پایش را زیر خود جمع کرد ه بود. ابداً اضطراب در دنیای او راه نداشت؛ آرام و آسوده خاطر نشسته بود.

گاهی چشمانش را می بست، سپس می گشود و دیگر بار به خواندن ادامه می داد. پاهایش را دراز کرد، اندکی خود را کش و قوس داد، گویی می خواهد خستگی سفر را از تن براند، و دوباره به خواندن کتاب  پرداخت؛ آرامشی زیبا چهره اش را در خود فرو برده بود.

هواپیما زیر ضربات طوفان مقاومت می کرد، گویی طوفان مشت های گره کرده خود را به بدنه ی هواپیما می کوفت . اما این همه در آن دخترک خردسال هیچ تاثیری نداشت، گویی در گهواره نشسته و آرام تکان می خورد و در آرامش بی مانند به خواندن کتابش ادامه می داد.

کشیش نمی توانست باور کند؛ در جایی که هیچ یک از بزرگسالان از امواج ترس در امان نبود، او چگونه می توانست چنین ساکن و خاموش بماند و آرامش خویش را حفظ کند.

سرانجام هواپیما از چنگ طوفان رها شد. فرود آمد و به مقصد رسید.

مسافران ، که گویی با فرار از هواپیما از طوفان می گریزند، شتابان هواپیما را ترک کردند، اما کشیش همچنان بر جای خویش نشست. او می خواست راز این آرامش را بداند.

همه رفتند؛ او ماند و دخترک. کشیش به او نزدیک شد و از طوفان سخن گفت و هواپیما که چون توپی روی امواج حرکت می کرد.

سپس از آرامش او پرسید و سببش؛ سوال کرد که چرا هراس را در دلش راهی نبود آنگاه که همه هراسان بودند...!؟

دخترک به سادگی جواب داد:

-چون پدرم خلبان بود؛ او داشت مرا به خانه می برد؛ اطمینان داشتم که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و مرا در میان این  طوفان به سلامت به مقصد خواهد رساند.ما عازم خانه بودیم؛ پدرم مراقب بود؛ او خلبان ماهری است.

گویی آب سردی روی کشیش ریخته شد؛ سخن از اطمینان گفتن و خود به آن ایمان داشتن؛ این است راز آرامش و پرهیز از اضطراب!

چه بسا زمانی انواع طوفان ها ما را احاطه می کند و به مبارزه می طلبد. طوفان های ذهنی، مالی، خانوادگی و بسیاری دیگر که آسمان زندگی ما را تیره و تار می سازد و هواپیمای حیات ما را دستخوش حرکات غیر ارادی می سازد، آنچنان که هیچ اراده ای از خود نداریم و نمی توانیم کوچکترین تغییری در جهت حرکت طوفان ها بدهیم.

همه ی ما اینگونه اوقات را تجربه کرده ایم؛ بیایید صادق باشیم و اعتراف کنیم که در این مواقع روی زمین سفت و محکم  بودن به مراتب آسان تر از آن است که روی هوا، در پهنه ی آسمان تیره و تار، به این سو و آن سو پرتاب شویم.

اما به خاطر داشته باشیم که خدای ما در آسمان است و خلبانی هواپیما را بر عهده دارد و با دست های آزموده و ماهر خویش آن را در پهنه ی بیکران زندگی هدایت می کند.

او ما را به منزل خواهد رساند؛ او مقصد ما را نیک می داند و هواپیمای زندگی ما را از طوفان خواهد رهانید و به سر منزل مقصود خواهد رساند. نگران نباشید.

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top