پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

راه هایی برای درمان افسردگی به روش های طبیعی

افراد افسرده معمولا احساس نا امیدی و درماندگی می کنند. شما می توانید همزمان با درمان های دارویی و مراقبت های پزشکی چند نکته ساده را رعایت کنید که سرعت بهبود خودتان را بالا ببرید. چند تغییر ساده در رفتار ها و سبک زندگی از جمله ورزش کردن و طرز فکر کردن شما می تواند روش هایی طبیعی برای درمان افسردگی باشند.

آیا می خواهید با چند نکته ساده و به روشی طبیعی به مقابله با افسردگی بروید؟ توصیه ما این است که از همین الان شروع کنید. قدم اول را با خواندن این مقاله بردارید.

  1. یک روال و برنامه برای زندگی خود تعیین کنید.

اگر شما افسرده هستید، یک برنامه برای زندگی می تواند به شما کمک کند. افسردگی می تواند ساختار زندگی را به هم بریزد. روز ها پشت سر هم و بدون هدف می گذرند. تنظیم یک برنامه سبک روزانه و هدفمند می تواند کمک شایان توجهی به شما بکند.

  1. برای خودتان هدف مشخص کنید.

افراد افسرده معمولا حس می کنند که نمی توانند هیچ کاری را به پایان برسانند. همین قضیه باعث می شود که فرد افسرده احساس بدتری نسبت به خودش پیدا کند. برای مقابله با این قضیه برای خودتان اهداف روزانه مشخص کنید. این کار را با اهداف بسیار کوچک شروع کنید. در ابتدای راه اهدافی را در نظر بگیرید که می دانید از پس آن بر خواهید آمد. مثلا چیزی شبیه به اینکه "امروز بعد از هر وعده غذایی ظرف ها را خواهم شست و نمی گذارم روی هم تلنبار شوند." به همین سادگی می توانید هر روز به سمت بهبودی حرکت کنید و می توانید هر روز اهداف کوچک بیشتری را اضافه کنید و بعد از مدتی می توانید با اهداف بزرگتری خود را به چالش بکشید.

  1. ورزش کنید.

ورزش باعث ترشح یک ماده شیمیایی به نام اندورفین می شود که این ماده می تواند به شما احساس نشاط بدهد. همچنین ورزش در دراز مدت نیز می تواند بر روی افراد افسرده تاثیر بسیار مثبتی بگذارد. به نظر می رسد که ورزش منظم مغز را به بازسازی خود تشویق می کند تا بتواند دوباره در مسیری مثبت بیاندیشد. لازم نیست برای ورزش کردن هر روز مقدار زیادی ورزش کنید. تنها چند روز در هفته به پیاده روی بروید. همین مقدار ورزش نیز می تواند به شما کمک کند.

  1. رژیم غذایی سالمی داشته باشد.

هیچ رژیم غذایی وجود ندارد که بتواند معجزه کند و افسردگی را درمان کند اما داشتن یک رژیم غذایی می تواند در بهبود افسردگی موثر باشد. اگر افسردگی شما را به پرخوری تشویق می کند، کنترل آن می تواند به شما کمک کند که احساس بهتری داشته باشید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد غذاهای حاوی اسید های چرب امگا -3 می توانند به رفع افسردگی کمک کنند که البته این قضیه هنوز به طور قطع اثبات نشده است.

  1. خواب کافی داشته باشید.

ممکن است افسردگی باعث شود که نتوانید خواب کافی داشته باشید و از طرفی خواب ناکافی می تواند افسردگی را بدتر کند. برای رفع این مشکل چه کاری می توان کرد؟ با چند تغییر ساده در سبک زندگی خود کار را شروع کنید. هر روز سر یک ساعت مشخص برای خواب به رختخواب بروید. در طول روز نخوابید. اتاقتان را از چیزهایی که مانع خوابتان می شوند (مانند تلویزیون یا کامپیوتر) خالی کنید. با این کار ها ممکن است مشکل خواب شما نیز حل شود.

  1. یک مسئولیت به عهده بگیرید.

اگر شما به افسردگی مبتلا هستید ممکن است تمایل داشته باشید که تمام مسئولیت های خودتان در خانه و یا محل کار را رها کنید. این کار را نکنید. درگیر ماندن با مسئولیت ها و پذیرفتن مسئولیت می تواند مانند یک روش درمانی عمل کند. این کار به شما یک احساس مفید بودن می دهد. اگر شما به صورت تمام وقت کار نمی کنید و یا درس و مدرسه تمامِ وقتِ شما را پر نمی کند، نگران نباشید، به فکر یک کار پاره وقت باشید. اگر فکر می کنید ممکن است میزان مسئولیت های شما بیش از اندازه شود، می توانید کارهای داوطلبانه انجام دهید.

  1. با افکار منفی مقابله کنید.

در مسیر مقابله با افسردگی بیشترین کار باید بر روی فکر شما انجام شود و باید طرز فکر خود را عوض کنید. اگر شما افسرده باشید معمولا به بدترین نتیجه ممکن فکر می کنید. ممکن است فکر کنید که هیچکس شما را دوست ندارد اما در واقع هیچ دلیل قانع کننده ای برای این طرز فکرتان نیز ندارید. یا اینکه فکر کنید که بی ارزش ترین و بی فایده ترین فرد روی زمین هستید اما آیا واقعا این قضیه صحت دارد؟ مطمئنا مدتی طول خواهد کشید تا شما بتوانید با این طرز فکر مقابله کنید و بهتر است قبل از اینکه این افکار شما را تحت کنترل قرار دهند برای مقابله با آنها اقدام کنید.

  1. قبل از مصرف هر گونه مکملی با پزشکتان مشورت کنید.

بر روی مکمل ها، وعده های بسیاری در مورد درمان افسردگی وجود دارند. بهتر است بدانید که هنوز هیچ کدام از این وعده ها به اثبات نرسیده و نیاز به تحقیقات گسترده تری در این زمینه وجود دارد. همیشه قبل از مصرف هر گونه مکملی با پزشکتان مشورت کنید مخصوصا اگر در حال مصرف داروی خاصی نیز هستید.

  1. یک کار جدید را آغاز کنید.

هنگامی که شما به افسردگی دچار می شوید، مثل این می ماند که در یک دور باطل گیر افتاده باشید. برای مقابله با این قضیه خودتان را مجاب کنید و کار جدیدی را آغاز کنید. رفتن به موزه، ثبت نام در یک کلاس آموزشی، خواندن کتاب در پارک، آشپزی کردن و امثال اینها می توانند نمونه های خوبی برای تغییر این روند تکراری باشند. زمانی که ما تغییری را به منظور تجربه چیزی متفاوت انجام می دهیم، با یک سری تغییرات شیمیایی در مغز مواجه می شویم. انجام یک کار جدید می تواند به شما احساس نشاط و لذت و حس خوب یادگیری بدهد.

  1. یک برنامه تفریحی داشته باشید.

اگر احساس افسردگی می کنید برای کارهایی که از آن بیشتر لذت میبرید زمان بیشتری بگذارید. ولی اگر احساس کردید از چیزی لذت نمی برید و هیچ چیز برایتان سرگرم کننده نیست، نگران نباشید. این یکی از علائم افسردگیست. با پزشکتان مشورت کنید و از تلاش کردن ناامید نشوید.

شاید عجیب به نظر برسد اما باید تلاش کنید که از چیزی لذت ببرید. برای کارهایی که قبلا از آنها لذت می برده اید برنامه ریزی کنید، حتی اگر انجام دادن آنها سخت به نظر رسد. مثلا به سینما بروید و یا با دوستانتان برای شام بیرون بروید.

هنگامی که شما به افسردگی مبتلا می شوید ممکن است راه های لذت بردن از زندگی را فراموش کنید، بنابراین باید تلاش کنید که چگونگی لذت بردن از زندگی را دوباره فرا بگیرید. به هر حال باید بدانید که انجام کار های سرگرم کننده و تفریحی می توانند دوباره این احساس را به شما برگردانند.

 

منبع WebMD:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محتوای بیشتر در این بخش:

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top