پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

نیروی مغز شما

همه ی ما با موهبتی بزرگ متولد شده ایم. مغز ما دارای قدرتی است که واقعاً می تواند آنچه را که بخواهیم برای ما فراهم کند. ظرفیت مغز ما تقریباً غیرقابل اندازه گیری است و مشتاقانه در انتظار دستورهای ما و آماده تا هرچه را که از او بخواهید برای ما انجام دهد. اما برای انجام این کار، به کمی سوخت نیاز دارد و آن عبارت از اکسیژن موجود در خون و قند «گلوکز» می باشد.

ساختمان مغز از نظر پیچیدگی و قدرت، از بزرگترین کامپیوترهای جدید، پیشرفته تر است.

در سلسله اعصاب ما معادل هزاران کیلومتر سیم و کابل به کار رفته است.

سلسله اعصاب انسان شامل 28 میلیارد سلول عصبی بوده که قادر به پردازش 30 میلیارد « بیت» اطلاعاتی در ثانیه می باشد. بدون کمک سلول های عصبی، سلسله اعصاب نمی تواند اطلاعات دریافتی از طریق حواس پنجگانه را تعبیر و تفسیر کند و یا آنها را به مراکز عصبی انتقال دهد و یا فرمان های مغز را به دیگر اندام ها برساند. هر یک از این سلول های عصبی، به منزله ی کامپیوتر کوچکی است که قادر به پردازش حدود یک میلیون «بیت» اطلاعات است.

این سلول های عصبی به صورت مستقل عمل می کنند، اما در عین حال توسط شبکه ای شگفت آور و مرکب از 160 هزار کیلومتر رشته عصبی با یکدیگر ارتباط دارند. نیروی مغز ما برای پردازش اطلاعات اعجاب آور است. در نظر بیاوردید که یک کامپیوتر در هر لحظه فقط یک ارتباط را برقرار می کند اما واکنش مربوط به یک سلول عصبی، در کمتر از 20 هزارم ثانیه به صدها هزار سلول دیگر منتقل می شود و باید بدانید که زمان مزبور، ده بار کمتر از زمان چشم به هم زدن می باشد.

ارسال پیام توسط سلول عصبی یک میلیون بار کندتر از کاری است که توسط یک کامپیوتر با فشار دادن یک دکمه انجام می شود ولی با این وجود مغز ما قادر است یک چهره آشنا را در کمتر از یک ثانیه شناسایی کند که این قدرت مغز بسیار بیش از قدرت نیرومندترین کامپیوترها است.

این سرعت شگفت آور مغز به آن علت است که در مغز میلیاردها سلول به طور همزمان به مشکلات حمله ور می شوند و حال آنکه این کار در کامپیوتر به صورت مرحله به مرحله انجام می شود.

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که با وجود این نیروی عظیم، چرا نمی توانیم به طور دائم احساس خوشبختی نمائیم؟ و یا رفتارهایی نظیر اعتیاد، پرخوری، ضعف، تردید و . . . را تغییر دهیم؟ چرا نمی توانیم در یک لحظه افسردگی را از خودمان دور کنیم، بر نا امیدی خود غلبه کنیم و از دقایق عمر خود لذت بیشتری ببریم؟

 

اگر چه درون جمجمه هر یک از ما بزرگترین و شگفت انگیزترین کامپیوترهای جهان را قرار داده اند اما متاسفانه دستورالعمل و جزوه راهنمای آن را در اختیار ما نگذاشته اند.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top