پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

مراقبه ی تالاب گل آفتابگردان

آموزش تکنیک های مراقبه

مراقبه ی تالاب گل آفتاب گردان

 تکنیک مراقبه ای تالاب گل آفتاب گردان یکی از روشهای بسیار موثر در مقابله با آثار و تبعات نامطلوب و منفی استرس است.

 تکنیک مراقبه ای تالاب گل آفتاب گردان بر اساس تصویر سازی ذهنی خیال گونه صورت می گیرد. برای اجرای این تکنیک، متن زیر را یک یا دوبار بخوانید و سپس طبق آموزشهای آن به تمرین بپردازید. برای راحتی کار می توانید از یک نفر دیگر بخواهید که این متن را برای شما بخواند تا شما از روی گفته های او به تمرین بپردازید. توجه داشته باشید که شما در تغییر دادن عناصر و تصاویر ذهنی این متن مطابق با سلیقه و برداشتی که از زیبایی و آرامش دارید، آزاد هستید.

پس از خواندن متن زیر به تمرین بپردازید:

نخست بر روی صندلی, تخت و یا هرجای دیگری که احساس راحتی می کنید قرار گیرید, چشمانتان را ببندید. چند نفس عمیق بکشید. عضلاتتان را شل کنید در همان حال که به آهستگی نفستان را خارج می سازید. در حالی که تصویر عدد سه را در ذهنتان ایجاد کرده اید ذهنا" بگویید: سه, سه, سه, سپس همین کار در مورد عدد دو و بعد در مورد عدد یک انجام دهید. با اینکار شما تا حدودی احساس ریلکس بودن خواهید کرد. ولی اگر چنین نباشد دوباره از اول شروع کنید و اینبار توجه مخصوص به اعداد از خود نشان دهید. سعی کنید اعداد را واضحتر و روشن تر از  قبل تصور کنید و آنها را به رنگی درآورید که دوست دارید به این ترتیب توجه شما تمرکز یافته و در نتیجه ریلکس خواهید شد.

نفس عمیق دیگری بکشید به هنگام بازدم به آرامی و به آهستگی با خود بگویید: ریلکس. و احساس کنید با هر بازدم عمیقتر از پیش ریلکس میشوید اکنون این تمرین را با شمارش معکوس از ده شروع کنید و تا عدد یک ادامه دهید و با هر شماره ای که بسمت پایین می روید خودتان را آرامتر و آرامتر احساس کنید.

این سطح را سطح آلفا می نامند. بعد از اینکه وارد سطح آلفا شدید، خیال کنید در اتاقی با دکوراسیون زیبا و آرامش بخش و دارای دری خوش منظر از چوب بلوط قرار دارید. ذهنا" به طرف آن در گام بردارید و تصور کنید آن به خودی خود بر روی شما باز میشود. در آن طرف در، تالاب گل آفتاب گردان قرار دارد توجهتان را کاملا" بر روی دری که درحال باز شدن است متمرکز کنید. وقتی که در کاملا" باز شد یک تالاب بسیار زیبا درروبروی شما ظاهر خواهد گشت در سطح آب زلال آبی رنگ و درخشان تالاب, اینجا و آنجا گلهای زنبق با گلبرگهای پهن شان جلوه ی خاصی به طبیعت بخشیده اند.

 در کناره های ساحلی تالاب درختان شاداب و تعداد بیشماری گل به رنگهای زرد, ارغوانی, سفید, قرمز, بنفش و دیگر رنگهای دوست داشتنی دیده میشوند. در اطراف درختان حیوانات زیبا و ملوس مشغول چرا هستند. یک شیر نر با یال درخشان و کمند مانندش در حال خوردن آب است. اما وقتی سرش را بلند می کند با دیدن شما در پشت درختان ناپدید میشود.

با نگاه دقیق تر به تالاب متوجه میشوید که گل آفتاب گردان بسیار بزرگی در مرکز آن وجود دارد گلبرگ های آن به اندازه ای بزرگ هستند که شما به راحتی میتوانید بر روی آنها دراز بکشید بنابراین بطرف آن حرکت کنید وقتی به آن رسیدید از ساقه ی آن بالا بروید و خودتان را در ناز بالش نرم و راحت گلبرگها رها کنید. درآن بالا بوی مطبوع و دلنواز گلهای اطراف بینی شما را نوازش خواهد داد.

در حالی که بر روی گل آفتاب گردان دراز کشیده و به آسمان می نگرید، ابرهای پنبه ای سفیدی را خواهید دید که از بالای سرتان در حال رد شدن هستند. در این زمان احساس راحتی رضایت بخشی تمام وجود شما را فرا خواهد گرفت.

اکنون از جای خود بلند شوید و نظری به اطراف بیاندازید خرگوشی در حال کندن زمین برای ساختن لانه است. بچه آهویی در اطراف او جست و خیز می کند. گله ای از فیلها در گوشه ای از تالاب مشغول شستشوی خود هستند.

پس از دقایقی از طریق یکی از گلبرگها به درون آب سرازیر شوید. آب تالاب بسیار خنک و گواراست این همان چشمه ی آب جوانی و سلامتی ست با نوشیدن مقداری از آب آن احساس شما بهتر و بهتر خواهد شد. اکنون از سطح آب به زیر آن بروید و در آنجا به شنا کردن مشغول شوید. در زیر آب ماهی های گوناگونی را خواهید دید که با شکلهای جذاب و رنگهای متنوع در حال رفت و آمد هستند. با برخی از آن ماهیها بازی کنید.

ناگهان دلفینی دربرابر شما ظاهر شده و با لذت در کنارتان به شنا مشغول می شود. رفتار او بسیار دوستانه و صمیمانه است آب تالاب همانند هوا به نظر میرسد بطوری که حتی با دهان باز میتوانید در زیر آب شنا کنید احساس کنید که این آب از طریق رگهایتان وارد بدن شما شده و همه ی اندامها و اعضای داخلیتان را تمیز و پاک میکند بعد از اینکه مدتی در دنیای شگفت انگیز زیرآب به گشت و گذار مشغول شدید دوباره به سطح آب بیایید و خودتان را به بالای گل آفتاب گردان برسانید.

در دوردست، چندین قله ی کوه به چشم می آید که یکی از آنها پوشیده از برف است. در سرزمین تالاب گل آفتاب گردان هر کاری از دست شما برمی آید. بنابراین شروع به پرواز در روی سطح آب کنید و پس از اوج گرفتن در آسمان پروازتان را به سمت کوهستان ادامه دهید. از آن بالا حیواناتی را می توانید ببینید که هرکدام مشغول کاری هستند. در دامنه ی کوه، بزهای وحشی در حال دویدن به این سو و آن سو هستند. ناگهان عقابی در کنار شما ظاهر شده و پس از مدتی همراهی شما در پهنه ی آسمان از نظرها ناپدید میشود.

زمانی که به نوک قله ی پر برف رسیدید بر روی برفهای سفید و درخشان فرود آیید و با آنها به بازی بپردازید. سپس از آن بالا به طرف دره ای سر بخورید وقتی که به ته دره رسیدید دوباره از زمین بلند شوید. پس از مدتی پرواز در اطراف کوهستان به سمت تالاب بازگردید و بر روی گل آفتاب گردان فرود آیید اکنون آرامش تمام وجود شما را دربر گرفته است بنابراین از همان در بلوطی وارد اتاق شوید و با شمارش از یک تا پنج از سطح الفا خارج شوید. اگر نتیجه ی خوبی گرفتید در بخش نظرات به ما بگین.

منبع: http://www.amri.blogfa.com

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محتوای بیشتر در این بخش:

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top