پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

چگونه عادت های مثبت ایجاد کنیم؟

 عادت های مثبت

بعضی از بهترین نیت ها و اهداف ما به این خاطر شکست می خورند که سیستم اجرایی مناسبی برایشان نداریم. برای حل این مشکل، نگرش ها و رفتارهای جدیدتان باید در رویه های روزانه، هفتگی و ماهانه گنجانده شوند. تا باعث تغییرات واقعی و مثبت شوند. یک رویه، عملی است که هر روز حتماً انجامش می دهید طوری که سرانجام مثل مسواک زدن یا بستن کمربند ایمنی، آن را به طور ناخودآگاه انجام دهید. اگر هر عملی را که با موفقیت انجام می دهید، به دقت بررسی کنید، متوجه می شوید که احتمالاً یک رویه را برای آن در پیش گرفته اید. این رویه ها با غیر ارادی کرن و اثر بخش کردن اعمال مان، تنش ها و فشارهای زندگی را کم و زندگی را آرام می کند.

برای رسیدن به اهداف جدید و ایجاد عادت های جدید، لازم است رویه های جدیدی را برای پشتیبانی از اهدافتان ایجاد کنید.

هر چه هدف بزرگ تر باشد، رویه هایمان باید سخت تر و شدیدتر باشند. تا حالا این سوال برایتان پیش نیامده است که چرا اردوگاه های آموزشی نظامی این قدر سخت هستند؛ جایی که وظایف نسبتاً کوچکی مثل مرتب کردن تختخواب، برق انداختن پوتین ها یا خبردار ایستادن، بیش از حد مهم هستند؟ ایجاد رویه ها برای آماده کردن سربازان جهت مبارزه، از موثرترین روش هایی است که در آن سربازان عملکرد کارآمد، مثمر ثمر و قابل اطمینان برای فشارهای شدید را به دست می آورند. این رویه های به ظاهر ساده که در دوره آموزش مقدماتی اجرا می شود، آن قدر دقیق هستند که فقط در مدت 8 تا 12 هفته، نوجوانان نازک نارنجی، ترسو و شلخته را به سربازانی با اعتماد به نفس، بی پروا و ماموریت پذیر تبدیل می کنند. رویه های آن ها آن قدر خوب و دقیق تمرین داده می شوند که این سربازان جوان می توانند وسط آشفتگی جنگ هم، به طور غریزی با دقت و ظرافت عمل کنند. این سطح شدید آموزش ها و تمرین ها، سربازان را برای انجام وظایف شان کاملاً آماده می کند؛ حتی در شرایط خطر مرگ حتمی.

در حال حاضر، ممکن است اوضاع تان این قدر خطرناک نباشد، ولی اگر رویه های مناسب را در برنامه هایتان نگنجانید، پیامدهای این گونه زندگی کردن می توانند سخت و غیر قابل کنترل باشند. ایجاد رویه ای از کارهای منظم روزانه و قابل پیش بینی، شما را برای پیروزی در نبرد زندگی آماده می کند.

گلف باز افسانه ای، «جک نیکلاس» به دلیل رویه پیش از ضربه هایش معروف بود. او به یک نوع حرکت پای بند بود و قبل از هر ضربه انجام اش می داد. مجموعه ای از رویه های ذهنی و جسمی که او را برای ضربه زدن، متمرکز و آماده می کرد. جک از پشت توپ شروع می کرد و بعد یک یا دو نقطه بین توپ و هدف اصلی را انتخاب می کرد. همان طور که در اطراف قدم می زد و به توپ نزدیک می شد، چوب گلف اش را با هدف میانی اش هم خط می کرد. پاهایش را در موقعیت قرار نمی داد مگر این که احساس می کرد کاملن برای ضربه زدن آماده است. بعد، حالت خاصی به خودش می گرفت. چوب گلف را عقب و جلو می برد و به هدف اصلی، هدف میانی و چوب گلفش نگاه می کرد و این کار را تکرار می کرد. فقط بعد از انجام همه این مراحل بود که به توپ ضربه می زد.

یک روانشناس در یکی از مهم ترین مسابقات لیگ، زمان بین بیرون آوردن چوب گلف از کیف و ضربه زدن به توپ نیکلاس را اندازه گیری و ثبت کرد. حدس می زنید چه شد؟ به ظاهر در هر ضربه، زمان بندی رویه جک بیش از یک ثانیه تفاوت نداشت. شگفت انگیز است! همان روانشناس، «گرگ نورمن» را در شکست تلخش در مسابقات مسترز سال 1996 ارزیابی کرد. همان طور که مسابقه جلوتر می رفت، رویه قبل از ضربه هایش سریع و سریع تر می شد. این تغییر رویه او، ریتم رفتار و ثباتش را کم می کرد و او هرگز نمی توانست «تکانش» لازم را به دست آورد. وقتی نورمن رویه اش را عوض کرد، عملکردش غیر قابل پیش بینی و نتایجش بی ثبات و نامنظم شد.

همه آدم های موفق و صاحبان کسب و کاری که با آن ها همکاری کرده ام، علاوه بر عادت های خوب، برای انجام کارهای منظم روزانه اشان، رویه هایی را به وجود آورده اند. این تنها راهی است که هر یک از ما می توانیم به طور پیش بینی پذیری رفتارمان را تنظیم و کنترل کنیم. راه دیگری برای این کار وجود ندارد. یک رویه روزانه که بر اساس عادت های خوب و کارهای منظم بنا شده است و چیزی است که موفق ترین افراد را از بقیه جدا می کند. رویه ها، فوق العاده قوی هستند.

برای ایجاد رویه های مفید و موثر، اول باید تصمیم بگیرید می خواهید چه رفتارها و عادت هایی را در خودتان نهادینه کنید. چند لحظه وقت بگذارید و اهداف تان را مرور و بررسی کنید که این شامل رفتارهایی هم می شود که می خواهید اضافه یا کم کنید. حالا نوبت شماست که به یک «جک نیکلاس» تبدیل شوید و بهترین رویه های پیش از ضربه تان را پیدا کنید. درباره ی جزئیاتی هم که نیاز دارید آگاهانه عمل کنید. به محض این که آن رویه را ایجاد کردید، مثلن یک رویه ی صبحگاهی، تا اطلاع ثانوی آن را به طور کامل انجام دهید.

وقتی از خواب بیدار شدید، بدون هیچ حرف و حدیثی انجامش دهید. اگر کسی یا چیزی مانع تان شد، دوباره از اول شروع کنید و اراده تان را برای انجام آن کار، قوی کنید.

نویسنده: دارن هاردی

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top