پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

هفت راهکار برای موثرتر کردن خودتان

جدا از نوع شغل و حرفه، اکثر افراد به دنبال افزایش بهره وری در طول روز کاری خود می باشند.

 شاید بتوان گفت در حال حاضر یکی از بهترین استراتژی ها، کاهش همه چیز می باشد! برای مثال کاهش تعداد فعالیت های یادداشت شده در لیست کارهای روزانه به حداکثر شش عدد!

 یک روز پربازده و انجام وظایف تعیین شده توسط شخص، تأثیر مثبت فوق¬العاده¬ای بر روی انرژی و روحیه می‌گذارد، ولی بر خلاف باور عموم، همه چیز تیک زدن تسک ها و فعالیت های روزانه نیست. بلکه مهم تر از آن، کاهش تعداد فعالیت های روزانه به کمترین تعداد و درعین حال تمرکز بر مهم‌ترین آن می باشد.

 با در نظر گرفتن 7 مورد زیر، بهره وری خود را به شکل قابل‌توجهی افزایش دهید:

  1. فهرست وظایف روزمره خود را کوچک‌تر کنید

 پر کردن کل هشت ساعت کاری از فعالیت ها و وظایف و انجام فقط تعدادی از آنها، تأثیر منفیِ محسوسی بر روی روحیه شما خواهد گذشت. در صورت اینکه با کاهش موارد لیست وظایف خود (To-Do List) به تعداد حداکثر شش عدد و تمرکز بر فعالیت¬های کلیدی و تأثیرگذار، تأثیر به مراتب بیشتری خواهید داشت.

  1. استراحت کنید

 آیا می¬دانستید ساعت¬ها طولانی کار کردن و در نتیجه سر درد، نشانه مصرف بیش از حد گلوکز توسط مغز و در نتیجه هشدار به شما در جهت استراحت می باشد؟ برای این که بازده کاری خود را افزایش دهید، بهتر است پس از زمان مشخصی (که نظریه های گوناگونی وجود دارد)، حتماً استراحت نمایید. پیاده روی، نوشیدن آب، تغذیه بدن، تنفس عمیق و ... به شارژ مجدد انرژی شما خواهد انجامید.

  1. از قانون 20/80 پیروی کنید

 این قانون، در مورد فعالیت های شخصی شما هم صادق است. تقریباً اکثر افراد با این قانون آشنا هستند، ولی با این حال کمتر مورد توجه قرار می دهند: 20 درصد فعالیت های شما، 80 درصد نتایج شما را رقم می زند.

 به زبان دیگر، شما می بایست کلیدی ترین و تأثیرگذارترین فعالیت های خود (که همان 20 درصد می باشد) را شناسایی کرده و تمرکز اصلی خود را بر روی آن ها قرار دهید.

 این اقدام، مکمل مورد شماره یک می باشد. شما با تمرکز بر فعالیت های کلیدی خود، لیست وظایف روزمره خود را نیز کاهش خواهید داد.

  1. ازفناوری استفاده نکنید!

 شاید عنوان این مورد، کمی اغراق آمیز باشد، ولی منظور آن است که در فناوری و تأثیرات آن غرق نشوید. وسوسه استفاده از شبکه های اجتماعی، چک کردن ایمیل ها و پیام های رسیده، وب گردی، خواندن پیامک های رسیده به تلفن همراه شما و ... از قاتلین بهره وری شما هستند.

 شما می توانید در صورت این که برنامه روزانه خود را تا حدی پیش بردید، به عنوان تشویق، زمان خاصی را به این نوع فعالیت ها اختصاص دهید. هم چنین شاید بهتر باشد که زمان و ساعت خاصی را برای به‌کارگیری این نوع فناوری در نظر گرفته تا از وسوسه بررسی مداوم ابزارهای ارتباطی خود جلوگیری به عمل آورید.

  1. از فناوری استفاده بکنید!

 با مورد قبل تناقض دارد!؟ درست است، ولی منظور این است که از فناوری و ابزارهای خودکارسازی بهترین استفاده را نمایید.

 برای مثال، آیا از بمباران ایمیلی و انباشته شدن صندوق پست الکترونیکی خود کلافه شده اید؟ می توانید در تنظیمات پست الکترونیک خود، ابزار فیلترینگ آن را فعال کرده تا ایمیل های شما به شکل خودکار وارد فولدرهای مربوطه گردد.

  1. از تکنیک و نرم افزار پومودرو استفاده کنید

 این تکنیک، می گوید شما (برای مثال) 25 دقیقه کاملاً متمرکز بر روی فقط یک فعالیت بوده، سپس 5 دقیقه استراحت نمایید. به بیان دیگر، این تکنیک تاکید بر تمرکز بر روی فقط یک فعالیت در زمان مشخص و تعیین‌شده‌ای و سپس استراحت پس از آن دارد، هم چنین مخالف نگرش انجام همزمان چند کار در کنار یکدیگر (Multitasking) می باشد.

 برای تکنیک فوق، نرم افزارهای رایگان زیادی وجود دارد. تقریباً در اکثر این نرم افزارها، امکان تغییر ساعت پیش فرض آن و زمان استراحت وجود دارد. برای مثال زمان کار که معمولاً در نرم افزار بر روی 25 دقیقه تنظیم شده است را می توان بر روی 45 یا 90 دقیقه تنظیم نمود.

  1. اقدام کنید

 مقاله های بسیار زیادی درباره افزایش بهره وری، مدیریت زمان و ... وجود دارد، ولی مهم تر از آن، مطالعه یک مقاله و برنامه ریزی در جهت اجرای تکنیک ها و استراتژی های آن می باشد. به بیان دیگر، شما نه تنها نباید خود را در معرض بمباران اطلاعات قرار دهید، بلکه می بایست یک مقاله را یا تکنیک را پس از انتخاب، بارها مطالعه و تمرین نمایید.

 در ورزش های رزمی، یک ایده پایه ای وجود دارد: شما لازم نیست هزاران تکنیک را آموزش ببینید، شما کافی است دوازده تکنیک را آموزش دیده، ولی هزاران بار آن را اجرا و تمرین نمایید.

 پس به منظور مبارزه کردن با عادت های قدیم خود، همین امروز یکی از تکنیک های بالا را انتخاب و بارها و بارها آن را اجرا کرده تا تبدیل به یکی از عادت های اساسی شما شود.

سید امیرحسین اخوت - مشاور تجاری‌سازی و طراحی مدل های تجاری

منبع: مدیر سبز - آموزش بازاریابی

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top