پشتیبانی
Telephone number of پشتیبانی 5000-1333-3595-35
Menu

من عاشق رها کردن هستم

بیشتر مردم وقتی به موفقیت فکر می کنند آن را در اضافه کردن چیزهایی به زندگی شان می دانند: پول بیشتر، پرستیژ بیشتر، ماشین بهتر، خانه بزرگتر. مشکل اینجاست که اینگونه اندیشیدن باعث می شود این حقیقت نادیده گرفته شود که توانایی شما در موفقیت، مستقیمآ با توانایی شما برای رها کردن چیزها متناسب است. اجازه دهید توضیح دهم.

به واسطه ی انسان بودن، شما پتانسیل انجام خیلی از کارها را دارید. اما با اینکه قادر به انجام هر کاری هستید، اما نمی توانید همه کارها را انجام دهید. هر تصمیمی که در زندگی می گیرید، نه تنها پاسخ مثبتی است به آینده ای که در حال ایجاد آن هستید، بلکه همچنین پاسخ منفی است به خیلی آینده های دیگری که می توانستید با نگرفتن آن تصمیم رقم بزنید.

اگر واقعآ می خواهید موفق باشید و آن آینده را محقق سازید، نباید زمان و انرژی خود را با فکر کردن به انتخاب های دیگری که می توانستید داشته باشید، هدر دهید، نباید به چیزهایی که ممکن بود پیش بیاید اگر شما تصمیم متفاوتی می گرفتید، فکر کنید. تنها زمانی به هدفتان دست خواهید یافت که اجازه دهید وسوسه ها و راه های ممکن دیگر از ذهن تان خارج شود.

قابلیت رها کردن مخصوصآ برای مدیران ضروری است. تآثیرگذارترین مدیران، راحت تر از دیگران مسائل را پشت سر می گذارند. در مقابل، افراد خرده¬گیر همواره سدی برای خودشان و دیگران هستند.

موفقیت یک مدیر به معنای رها کردن مسئولیت و قدرت می باشد. Mitchell Kertzman، یکی از موفق ترین کار آفرینان جهان، یکبار به من گفت: "در زمان تآسیس اولین شرکت، من شرکتی یک نفره داشتم. زمانی بود که همه کارها را خودم انجام می دادم. صورتحساب ها را ارسال می کردم، برنامه ریزی می کردم، حسابداری می کردم، جواب تلفن می دادم، قهوه درست می کردم. زمانی که شرکت بزرگ شد، کارهای من هم کم تر و کمتر شد و این بسیار عالی است، زیرا ، قطعآ من کمتر از کسانی که الان آن کارها را انجام می دهند شایستگی انجام آن را داشتم. در حال حاضر کاری که در حال انجامش هستم، تقریبآ هیچ چیز است!"

زندگی موفق در واقع روندی است از رها شدن از بارهای اضافی و تصورات غلطی که زمانی درست بوده اند. همانگونه که St. Paul نیز میگوید:

"زمانی که کودک بودم، مثل کودک حرف میزدم، مثل کودک می فهمیدم، مثل کودک فکر می کردم؛ اما زمانی که بالغ شدم، چیزهای بچه گانه را کنار گذاشتم."

شما زمانی به موفقیت های بزرگتر خواهید رسید که بیاموزید چگونه از خیلی چیزها بگذرید. در اینجا مایلم این مسئله را با یکی از تجربیات خودم شرح دهم: چند ماه پیش، من در میان ناامیدی وحشتناکی قرار داشتم، همه ی قسمت های کسب و کارم متوقف شده بود، و هیچ راه حل قابل کنترلی نداشتم. در این زمان با یکی از دوستانم تماس گرفتم. David Rotman ، تهیه کننده و مجری در صنعت فیلم. او چند دقیقه ای به غرولند های من گوش کرد و سپس گفت: Geoff، یک کاغذ و قلم بردار و کلماتی که می گویم را بنویس: " من عاشق رها کردن هستم." حالا آن را بالای مانیتورت آویزان کن. پرسیدم: "نصیحت تو این بود؟" جواب داد: "بله!"

کاری که گفت، انجام دادم و حتی حالا که در حال نوشتن این مقاله هستم، آن کاغذ روی مانیتور است. می خواهید بدانید آن تکه کاغذ برای من چه کرد؟ خیلی کارها! بخاطر اینکه هر روز موقع کار پیش رویم بود و به من یادآوری میکرد این دیوانگی ست که برای کارهایی که خارج از کنترل من هستند، خود را آزار دهم. بسیار دشوار بود، اما بالاخره موفق شدم از شر چیزهایی که عذابم می-دادند رها شوم و حدس بزنید چه شد؟ شروع به دیدن برخی اهداف کردم که در گذشته از ارزش بسیار کمتری برای من برخوردار بودند. در نتیجه، انرژی بیشتری را بر روی نوشتن و فکرهای خلاقانه متمرکز کردم. در نهایت چیزهای مثبت بسیاری اتفاق افتاد، که تنها با کمک نصیحت David ممکن شدند.

البته من هنوز هم هر روز در حال مبارزه با اینگونه مسائل هستم. هرچند، از یک چیز کاملآ مطمئنم. هرگونه موفقیتی که ممکن است در آینده بدست آورم نه تنها نتیجه مستقیم رها کردن است بلکه از آموختن این مسئله است که عاشق همه این روند هستم.

 

منبع:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گروه خیریه فردای سبز

معرفی گروه فردای سبز

گروه فرهنگی خیریه‌ی فردای سبز در سال ۱۳۷۵ توسّط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف پایه ریزی و در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. از آن جا که منظور از فرهنگ در این گروه، فرهنگ والا و زیبای اسلامی و قرآنی است، و با توجّه به عنایات و توجّهات فراوانی که در فرهنگ اسلامی به عدالت، دستگیری از نیازمندان، رسیدگی به محرومان و یتیمان و اهتمام ورزیدن به احسان و نیکی به دیگران شده است، در فردای سبز برای حرکت در این راستا و هم چنین ترویج و اشاعه فرهنگ آن تلاش می شود. در همین مسیر اعضای گروه علاوه بر تلاش برای ارتقای سطح فکری و اعتقادی خود، برای آن که بتوانند وضع اجتماعی و شرایط موجود در در جامعه را بهتر بشناسند و در جهت اجرای فرامین الهی و کمک به خلق خدا گام بردارند و هم چنین برای این که اطرافیان و دانشگاهیان را در حدّ توان با این فرهنگ اسلامی آشنا سازند و مسیری را برای آن ها در جهت احسان و نیکی و عادت به اخلاق کریمه هموار نمایند، خود اقدام به شناخت خانواده های محروم و کمک به آن‌ها نمودند.

درباره گروه فرهنگی خیریه فردای سبز        شیوه پرداخت کمک های نقدی


 

♥♥دانلود رایگان♥♥

بسته «رازهای ثروت و موفقیت»

دانلود 3 کتاب الکترونیکی در یک پکیج

پول و موفقیت، فقط با کمی حساب و کتاب و شانس به دست نمی آید

 برای موفقیت در این راه باید نحوه تفکر خود را تغییر دهید

1- جزوه: "21 تمرین اختصاصی برای جذب ثروت"

2- جزوه: "آموزش هدفگذاری در 12 گام توسط برایان تریسی"
3- کتاب: "بزرگترین راز"

با عمل به دستورات و روش هایی که در این 3 کتاب، آموزش داده می شود،

سریع تر و راحت تر از آنچه تصور می کنید،

به اهداف و خواسته های خود خواهید رسید

همین حالا این بسته آموزشی را دانلود و 

حرکت به سمت موفقیت و تحقق رویاهای خود را آغاز کنید

 

     دانلود رایگان بسته

 رازهای ثروت و موفقیت

پیشنهاد هدف سبز

برای دریافت آموزش ها و مطالب انحصاری

و همچنین کوپن های تخفیف ویژه

هدف سبز را در اینستاگرام دنبال کنید

عضویت در اینستاگرام هدف سبز

در ایستاگرام hadafesabz را جستجو کنید

یا به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://instagram.com/hadafesabz

ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کانال تلگرام هدف سبز

رازهای موفقیت در زندگی

مطالب و آموزش های ویژه ما را

در کانال تلگرام هدف سبز دنبال کنید

کانال تلگرام هدف سبز

برای عضویت روی لینک زیر کلیک کنید

برای عضویت اینجا کلیک کنید

در خبرنامه سایت عضو شوید و جدیدترین مقالات، مطالب و دانلودها را در ایمیل خود دریافت کنید

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

 

پرفروش ترین محصولات


 

 هدف سبز-آموزش مبانی موفقیت

کتاب تمرکز


 

کتاب جادوی تجسم خلاق


 

کتاب 28 روز تا موفقیت

دانلود کتاب 28 روز تا موفقیت

شما بسیاری از قوانین موفقیت و مهارت های ایجاد عادت های جدید و مثبت و حذف عادت های مخرب را قبلاً یاد گرفته اید. حالا فقط باید تمرین کنید. اکنون، زمان اقدام است. و باید هر چه زودتر با استفاده از یک برنامه تمرینی مناسب و مفرح، به دانسته های خود عمل کنیم. و تنها راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای از زندگی، تمرین، تمرین و تمرین است.

برای عضویت روی تصویر کلیک کنید

عضویت در تلگرام هدف سبز

Go to top